+

Hlasování je ukončeno


Alena Tibitanzlová

Stala se úspěšnou advokátkou, získala dva doktoráty z trestního práva, působí jako akademická pracovnice na Policejní akademii České republiky, publikuje odborné články. Zvládá toho ale mnoho i ve volném čase. Je oporou a vždy podá pomocnou ruku svým přátelům, podporuje psy z útulku.

+

Hlasování je ukončeno


Jiřina Hrbková

Jiřina má za sebou mimořádně náročné období. Zemřel jí otec, rozvedl se s ní otec jejích dětí a tři roky se s ní soudil o syny, které chtěl do výhradní péče. Navíc naváděl děti proti ní. Došlo až na nařízené znalecké posudky, které nakonec Jiřině pomohly boj o děti vyhrát.

+

Hlasování je ukončeno


Barbora Voštová

Živí se jako instruktorka pilates. Je zásadová, disciplinovaná a své klienty dokáže motivovat. K tomu ve dvaceti letech založila Akademii aerobiku Praha. Aktivně se účastní všech aerobikových soutěží, kde její svěřenkyně pravidelně vyhrávají. Ve svém věku se díky své disciplíně, výdrži a maximálnímu nasazení dokázala prosadit v náročném sportovním odvětví.

+

Hlasování je ukončeno


Aneta sulek

Od čtyř let vyrůstala sama s matkou, protože otec od nich odešel. V mládí si prožila šikanu a posměšky. Před čtyřmi lety se stala nevlastní maminkou dvou holčiček. Bohužel ale díky jejich biologické matce, která jí to moc neusnadňuje to nemá nejjednodušší, ale nevzdává se. Před dvěma lety k dcerám přibyl ještě vlastní syn. Aneta provozuje portál o nevlastním rodičovství a je ředitelkou Nadačního Fondu Stepmaminka, který pomáhá dětem z rozvedených rodin. Podniká v developmentu bytových projektů a rodinných domů. Je autorkou vlastní řady dámských plavek a fitness modelkou.

+

Hlasování je ukončeno


Miluše Smékalová

Od dětství si prošla mnoha zkouškami, jako byl rozvod rodičů nebo později náhlé úmrtí otce. Matčin nový přítel byl závislý na alkoholu a často je bil. V dospělosti našla Miluše sílu a přesvědčila mámu, aby na otčíma podala trestní oznámení za domácí násilí, za které byl i odsouzen. Bohužel alkoholu propadla i matka. Nebyla schopna postarat se o další dvě děti, které se jim ve vztahu narodily. Miluše si je vzala do pěstounské péče a pomáhá i své matce.

+

Hlasování je ukončeno


darina kameníková

Darina je instruktorkou jógy, které se věnuje už téměř deset let. Konkrétně se zaměřuje na jógovou terapii. Snaží se své studenty vést k pomalému a vnímavému pohybu, v němž se napojí nejen na tělo, ale i na mysl. Na svém instagramovém profilu @dusevni.terapie sdílí své každodenní radosti a kreativní nápady a prezentuje svůj velký koníček – kaligrafii neboli krasopísmo.

+

Hlasování je ukončeno


Ladislava Kurincová

Ladislava odmalička trpěla strabismem, tedy šilháním, a kvůli tomu čelila šikaně ze strany spolužáků. Smáli se jí kvůli brýlím s tlustými skly. Maminka neměla peněz nazbyt, protože ji vychovávala sama. Šikana vygradovala ve fyzické napadání od spolužáků. Tyto zkušenosti Ladislavu nezlomily, ale naopak jí dodaly sílu. Začala se věnovat zpěvu a modelingu. Díky práci modelky si našetřila na studia a absolvovala dvě vysoké školy. Sama pomáhá hendikepovaným lidem.


+

Hlasování je ukončeno


Anastasia Kulhavá

Vždy chtěla dělat, co ji baví, a nebála se riskovat vše. Nyní je jednatelkou dvou firem – organizuje dětské mezinárodní hudební festivaly a dodává elektronické součástky pro výrobu lokomotiv. Kromě toho je mámou dvou dětí (2 a 4 roky).

+

Hlasování je ukončeno


Lenka Opočenská

Pracuje s dětmi s PAS (poruchou autistického spektra) a jejich rodinami, podporuje je v rozvoji a zařazení do společnosti. Problematikou se začala zabývat i ve volném čase, vystudovala vysokou školu a založila pobočku CTA (Centrum terapie autismu), jedinou v Moravskoslezském kraji a unikátní snad pro celou Moravu, a chce vybudovat další.

+

Hlasování je ukončeno


Petra Lelovská

Petra je úspěšná ředitelka v mezinárodní společnosti Ensana, která vlastní 27 hotelů po Evropě. Petra žila dlouho v zahraničí, kde získala mnoho pracovních zkušeností z různých oborů a mezinárodních firem a stále si rozšiřuje své vzdělání studiem na prestižních univerzitách. Mluví 5 jazyky aktivně a 2 pasivně. Je výjimečná hlavně jejím lidským přístupem k zaměstnancům. Osobně se setkala s víc než 2800 zamětnanci ve firmě kde momenátlně působí za účelem jejich angažovanosti. Za své pracovní úspěchy byla v roce 2016 nominována i na Byznys ženu roku v Irsku.

+

Hlasování je ukončeno


Gabriela Kopřivová

Loni se jí narodila dcera, souběžně s péčí o ni dokázala řídit stavbu rodinného domu, který s manželem postavili svépomocí. Založila vlastní úspěšnou firmu zaměřující se na zefektivnění procesů ve výrobních podnicích. Aby si s manželem odpočinuli, vydali se i malým dítětem na Nový Zéland. Přestavěli dodávku na pojízdný rodinný domek a dva měsíce žili na čtyřech kolech.  

+

Hlasování je ukončeno


Veronika Mikalová

Inspiruje ženy svými obrazy a videonávody, v nichž předvádí, že si každý může splnit svůj malířský sen stát se umělcem a naplnit své kreativní touhy. Díky Veronice a jejímu projektu Mii Paintings (www.youtube.com/miipaintings) si může i naprostý laik osvojit malířské dovednosti a inspirovat sebe a své okolí k tvůrčímu myšlení.

+

Hlasování je ukončeno


Lucie Krejčová

Do loňského roku pracovala na vodoléčbě v rehabilitačním středisku, kde po vleklém oboustranném zánětu šlach musela skončit. Aby nemusela opustit milovanou práci, nastoupila na pozici asistentky pro rozvoj komunikací a dnes pomáhá lidem po poškození mozku zlepšovat komunikační dovednosti. Lucie se sama stará o své tři děti.

+

Hlasování je ukončeno


Gabriela Cabadajova

Po několika letech strávených na pozici ředitelky pobočky banky se Gabriela rozhodla dělat, co ji skutečně baví. Učinila krok do neznáma a vytvořila vlastní značku háčkovaných plavek, se kterými sklízí velký úspěch.


+

Hlasování je ukončeno


Dagmar Popová

Autorka knihy Moje cesta životem i mimo život pozemský, ve které pravdivě popisuje svůj příběh vášnivé, ale bolestné lásky, onemocnění rakovinou a rozhodnutí čelit jí přírodním způsobem. Následně na nemoc nahlíží jako na dar, který jí umožnil žít život plný lásky.

+

Hlasování je ukončeno


Michaela Šimčíková

Prošla si domácím násilím, strávila několik měsíců s popáleninami v nemocnici, měla uhradit téměř půl miliónu korun za způsobený požár, ale nakonec situace dopadla v Míši prospěch a ona se "dluhu" zbavila. Michaela bojovala s dceřinou anorexií, padla na finanční dno. Vždy se ale opět postavila na vlastní nohy.

+

Hlasování je ukončeno


Ivana Jablonská

I když si prošla neúspěšným manželstvím, nedostatkem financí, syndromem vyhoření a vážnou nemocí, nikdy se nevzdávala bojovat dál o spokojenější život. Své zkušenosti trojnásobné matky již dospělých synů chce předávat dál. Před šesti lety se rozhodla stát se dočasnou pěstounkou. S láskou pečuje o odložená, čerstvě narozená miminka do doby, než se jim najde adoptivní nebo dlouhodobá pěstounská rodina. Ve svém volnu ještě šije pro miminka výbavičky do postýlek.

+

Hlasování je ukončeno


Petra Jandourková

Stará o postiženého syna Eduarda, který trpí epilepsií a vzácným Westovým syndromem, který se projevuje opakujícími se epileptickými záchvaty, mnohdy i několikrát denně. Její syn potřebuje neustálou péči, kterou mu Petra poskytuje. Kromě toho dlouhodobě vede soukromou rodinnou firmu Amoené v Příboře.

+

Hlasování je ukončeno


Andrea Vřešťálová

Založila anglickou školku FlowerGarten, která dnes patří ke školkám, ze kterých vycházejí děti s perfektní angličtinou a dalšími dovednostmi. Ke školce si před pár lety pořídila areál Lhotka, který dala dohromady vlastníma rukama. Každý rok tu pořádá nesčetně aktivit, dětských táborů, školek v přírodě, jógových víkendů a dalších akcí i pro dospělé.

+

Hlasování je ukončeno


Marcela Munzarová

Na jaře ohromila svět svým unikátním materiálem AntiMicrobe Web R, který umí odfiltrovat viry a bakterie s účinností vyšší než 99,9 procenta. Polapila tak koronavirus. Od května vyrábí v Liberci tuto nanovlákennou strukturu (pro roušky a masky proti covidu) a chystá nové aplikace. V tuzemsku je jedinou ženou v nanoprůmyslu. Je známá i v zahraničí, kde jí přezdívají Nanolady.

+

Hlasování je ukončeno


Eva Cikrytová

Přes deset let pomáhá ženám a rodinám najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Sama se díky jídelníčku zbavila vážných zdravotních potíží. Vede blog Jíme Jinak, kde sdílí zdravé recepty a články. Inspiruje ostatní ke změně, dodává jim sílu začít, odpovídá na dotazy čtenářů. Kromě toho učí své dvě děti doma.


+

Hlasování je ukončeno


Veronika Volgemutová

Po vážném úrazu v loňském roce byla připoutána na invalidní vozík. Poté několik měsíců chodila o berlích. I přes zdravotní problémy se pustila do projektu Asistenční jednorožec – s asistenčním koněm jezdí do domovů seniorů, hospiců, dětských domovů. Navštěvuje nemocné, ležící, na vozíku a jinak znevýhodněné. Věnuje se kontaktní terapii.

+

Hlasování je ukončeno


Eliška Vafková

Eliška vede psí hospic Dejte nám šanci v Bukovince. Je čtyřiadvacet hodin denně k dispozici pro staré, nemocné a nechtěné psy. Napravuje, co jiní svojí lhostejností a surovostí pokazili. Psi, o něž pečuje, nežijí v kotcích, ale doma s Eliškou a její rodinou. Momentálně jich má doma téměř čtyři desítky.

+

Hlasování je ukončeno


Jana Havelková

Jana založila spolek Radost Příbramáčkům, který pomáhá rodinám v nouzi. Věnuje se sociálně slabým dětem, rodinám, dětem z dětské domova i lidem bez přístřeší, kterým každoročně organizuje štědrovečerní večeři. Vše dělá ve svém volném čase. K tomu se stará o dva malé syny a pracuje jako zdravotní sestřička.

+

Hlasování je ukončeno


Simona Votyová

Vymyslela hudební projekty pro děti Čiperkové a Lumpína. Věnuje se psaní knih pro děti i dospělé a píše blog Splašená Blažena. Spolupracuje s několika nadacemi a snaží se kolem sebe šířit radost. I přes pracovní nasazení zvládá péči o své dvě děti.

+

Hlasování je ukončeno


Klára Haunerová

Je ředitelkou Institutu módní tvorby, spisovatelkou a vášnivou cestovatelkou. Ve třiadvaceti letech otevřela svou vlastní školu se zaměřením na fashion design, dnes Institut módní tvorby v Praze. Procestovala celý svět, navštívila více než pětačtyřicet zemí. Svou životní filozofii sepsala v motivační knize Méně mít, více žít.

+

Hlasování je ukončeno


Markéta Petrů

Ve volném čase pracuje jako dobrovolnice v rodinném centru Krteček v Pelhřimově. Jejím cílem je zkvalitnit a zpřístupnit služby rodinám s dětmi bez ohledu na věk, protože je sama mámou tří dětí. Organizuje workshopy pro děti i rodiče. Stará se o propagaci aktivit centra a aktivně spolupracuje a komunikuje se zástupci města.

+

Hlasování je ukončeno


Petra Šilhánová Hajpišlová

Jako vedoucí sociálního odboru Městského úřadu Jaroměř dělá mnohem víc než svou práci. V čase, kdy vlivem epidemie byl nedostatek pracovníků, se věnovala péči o seniory v domě s pečovatelskou službou. Svým projektem Rouškobraní dokázala vnést optimismus do nejedné jaroměřské domácnosti.